Zodra je de Jaarbeurs in Utrecht binnenstapt op Heroes Dutch Comic Con Winter Edition, weet je eigenlijk al hoe laat het is. Het is niet zomaar een evenement waar mensen toevallig verkleed rondlopen; dit is een plek waar fantasie, fandoms en fandomtrots zonder schaamte samenkomen. Op 22 en 23 november veranderde de Jaarbeurs opnieuw in een gigantische speeltuin voor geeks, nerds, dromers en alles daartussenin. En geloof me: zelfs als je dacht “ik ga gewoon even kijken”, werd je onvermijdelijk meegesleurd. Tevens hebben we een prachtige en uitgebreide reportage gemaakt die je onderaan het artikel kunt bekijken!
Wintereditie met warme vibes
De Winter Edition heeft altijd iets bijzonders. Waar de zomereditie vaak aanvoelt als een groots festival, heeft deze wintervariant iets knusser. Alsof iedereen elkaar begrijpt zodra je oogcontact maakt met iemand in een onesie, Jedi-robe of volledige Gundam-armor. Buiten was het koud en grijs, maar binnen was het warm, druk en kleurrijk. Heel kleurrijk.
Cosplay: het kloppend hart
Laten we eerlijk zijn: cosplay is Heroes Dutch Comic Con. Natuurlijk kom je voor de gasten, de merchandise en de panels, maar je blijft hangen omdat je om de vijf meter denkt: wacht even, kan ik hier een foto van maken?
Van perfect uitgewerkte Baldur’s Gate 3-personages tot complete Ghost Busters-groepen en een leger aan Waldo’s, alles liep door elkaar. Wat deze editie extra leuk maakte, was hoe divers de cosplay was. Niet alleen de bekende personages, maar ook deep cuts uit anime, indie-games en oudere franchises kregen hun moment. En of je nu drie maanden aan een outfit had gewerkt of gewoon in een hoodie met een good vibe rondliep: iedereen hoorde erbij.
De echte magie zat ‘m in de interacties. Cosplayers die elkaar spontaan herkennen, poses aannemen zonder iets te zeggen en voorbijgangers die ineens midden in een mini-fotoshoot belanden. Comic Con voelt op die momenten minder als een beurs en meer als een levend universum.
Merchandise heaven (en gevaar voor je portemonnee)
De dealer hall was – zoals altijd – een gevaarlijke plek voor iedereen met een zwakke wil en een pinpas. Stand na stand vol Funko Pops, pixel-art prints, manga, retro games, zwaarden, helmen, pins en plushies die je echt niet nodig had maar toch meenam.
Wat opviel deze wintereditie was de balans tussen grote commerciële stands en kleinere artiesten. De Artist Alley voelde levendig en persoonlijk. Makers die met passie over hun werk vertellen, meteen een schets voor je maken of trots uitleggen hoe lang ze aan één illustratie hebben gewerkt. Dat geeft iets extra’s. Je koopt niet zomaar een print, maar een verhaal.
En ja, prijzen liepen uiteen van “ach, dat kan nog net” tot “dit moet ik even laten bezinken en drie rondjes voor lopen”. Spoiler: vaak kwam je alsnog terug.

Panels, guests en dat magische moment
Heroes Dutch Comic Con staat ook bekend om zijn internationale gasten. Of je nu komt voor stemacteurs, acteurs uit bekende series of comic creators: er is altijd wel iemand waarvan je denkt die naam ken ik… oh wacht, dat personage!.
De panels boden een mooie afwisseling tussen luchtig en inhoudelijk. Q&A’s vol inside jokes, anekdotes van sets en soms verrassend persoonlijke verhalen. Het publiek deed enthousiast mee, met vragen die duidelijk uit liefde voor het vak kwamen en niet alleen uit idolatrie. Dat maakt zo’n panel extra sterk: het gevoel dat fans en makers elkaar echt ontmoeten.
En dan zijn er die kleine momenten. Een gast die lacht om een cosplay in het publiek. Een spontane grap die blijft hangen. Of gewoon het idee dat je samen met honderden anderen naar iets luistert waar jullie allemaal om geven.

Gaming, cards en eindeloos nerdy
Naast films, series en comics was ook gaming goed vertegenwoordigd. Van retro-consoles waar je even terug in de tijd stapt tot moderne setups waar fans elkaar uitdagen. Trading card games waren overal: Pokémon, Magic, Yu-Gi-Oh! Tafels vol spelers, deals die fluisterend werden gesloten en kaarten die met meer respect werden behandeld dan sommige mensen hun telefoon.
Het mooie is dat je nergens het gevoel had dat je moest meedoen. Je kon uren kijken, praten, lachen en observeren zonder ook maar één game aan te raken. Comic Con is net zo leuk voor de kijker als voor de deelnemer.
De Heroes Gaming Area: waar duimen overuren draaiden
Eén van de plekken waar het nooit echt rustig werd, was de Heroes Gaming Area. Zodra je daar binnenliep, veranderde het geroezemoes van de beursvloer in het herkenbare geluid van klikkende controllers, juichende spelers en af en toe een ingehouden zucht wanneer een potje nét de verkeerde kant op viel.
De gaming area voelde als een smeltkroes van alle soorten gamers. Aan de ene kant stonden bezoekers in de rij om even een potje mee te pakken bij vrij speelbare titels, aan de andere kant zaten fanatiekelingen volledig geconcentreerd achter hun scherm, alsof er meer op het spel stond dan alleen eer. Van fighting games tot party games en alles daar tussenin: je hoefde geen hardcore gamer te zijn om hier te blijven hangen.
Wat vooral opviel, was de open sfeer. Het voelde niet als een afgesloten esports-omgeving, maar juist als een uitnodiging om mee te doen, of gewoon toe te kijken en mee te leven.
Voor wie even genoeg had van shoppen en cosplay spotten, was de Heroes Gaming Area de perfecte plek om te resetten. Lekker wat spelen, even vergeten hoeveel stappen je al had gezet. En voordat je het wist, was je twee games verder en moest je jezelf eraan herinneren dat er nog veel meer te zien was op de beurs.

Eten, drinken en even bijtanken
Tussen al die prikkels door merkte je hoe belangrijk het is om af en toe even te zitten. Gelukkig waren er voldoende plekken om te eten en bij te praten. Van snelle snacks tot warmere maaltijden: het aanbod was prima, al blijft een Comic Con-lunch altijd een compromis tussen snelheid en comfort.
Wat vooral leuk was: overal zag je groepjes mensen die net nieuwe vrienden hadden gemaakt. Cosplayers die hun helmen afzetten, fans die elkaar net bij een stand hadden ontmoet en nu samen ervaringen deelden. Alsof iedereen elkaar al kende, maar pas vandaag fysiek ontmoette.
Waarom deze wintereditie bleef hangen
Heroes Dutch Comic Con Winter Edition 2025 voelde niet groter dan ooit, maar wel hechter. Minder haast, meer gesprekken. Minder “rennen om alles te zien”, meer ruimte om te beleven. Misschien lag het aan het seizoen, misschien aan de bezoekers, maar deze editie had een fijne balans tussen drukte en ontspanning.
Je ging naar buiten met vermoeide benen, een volle tas en een hoofd dat nog napraat. Met foto’s op je telefoon waarvan je weet dat je ze nog weken terugkijkt. En met dat bekende gevoel: volgend jaar weer.
Want Comic Con is geen beurs die je gewoon bezoekt. Het is iets waar je instapt, even onderdeel van wordt en daarna met lichte tegenzin weer verlaat. Tot de volgende editie.
Hieronder kun je een reportage vinden die wij hebben gemaakt op Heroes Dutch Comic Con, die je zeker even moet bekijken!







