Xbox voert intern “zeer grote discussies” over een mogelijke terugkeer naar exclusieve games. Dat stelt Jez Corden, die aangeeft dat het onderwerp hoog op de agenda staat binnen Microsoft.
Volgens Corden draait de discussie om een fundamentele vraag: wat voor bedrijf wil Xbox zijn? Moet de focus liggen op het platform zelf, of juist op het zo breed mogelijk verspreiden van games? De afgelopen jaren koos Xbox steeds vaker voor dat laatste, met first-party titels die ook op andere platformen verschenen.
Een eventuele koerswijziging zou betekenen dat Xbox weer meer inzet op exclusiviteit, vergelijkbaar met concurrenten als Nintendo en PlayStation. Die houden hun grootste titels grotendeels binnen hun eigen ecosysteem, al verschijnen sommige games later alsnog op andere platformen.
De discussie over exclusives staat niet los van andere veranderingen. Onder leiding van Asha Sharma wordt ook gekeken naar de toekomst van Xbox Game Pass. In een intern memo zou ze hebben aangegeven dat de dienst “te duur is geworden” en dat het huidige model niet het eindpunt is.
Er wordt gewerkt aan een flexibeler systeem met mogelijk goedkopere instapopties. Tegelijk gaan er geruchten dat grote titels zoals Call of Duty mogelijk uit Game Pass verdwijnen om ruimte te maken voor een nieuwe prijsstrategie, al is daar nog niets over bevestigd.
Met deze ontwikkelingen lijkt Xbox op meerdere fronten tegelijk te schuiven. De komende maanden moeten uitwijzen of het bedrijf terugkeert naar een exclusieve strategie, of juist een hybride model blijft hanteren waarin bereik en platformwaarde tegen elkaar worden afgewogen.







