Dit zijn de winnaars van The Game Awards 2020 | FEATURE

Donderdag op vrijdagnacht zijn de Game Awards 2020 uitgereikt! Welke games zijn er allemaal in de prijzen gevallen? Je leest het hier!

Naast de uitreiking van diverse prijzen, zijn er ook diverse nieuwe aankondigingen en trailers verschenen van onder andere een nieuwe Perfect Dark, Dragon Age 4 en Back 4 Blood wat een ode moet brengen aan Left 4 Dead.

Hieronder vindt je een overzicht met alle genomineerden en prijswinnaars (deze zijn dik gedrukt) van de Game Awards 2020!

Game van het Jaar

  • Animal Crossing: New Horizons – Nintendo
  • Doom Eternal – id Software/Bethesda Softworks
  • Final Fantasy VII Remake – Square Enix
  • Ghost of Tsushima – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment
  • Hades – Supergiant Games
  • The Last of Us Part II – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment

Beste Game regie

  • Final Fantasy VII Remake – Square Enix
  • Ghost of Tsushima – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment
  • Hades – Supergiant Games
  • Half-Life: Alyx – Valve
  • The Last of Us Part II – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment

Beste verhaal

  • 13 Sentinels: Aegis Rim – George Kamitani
  • Final Fantasy VII Remake – Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroaki Iwaki, and Sachie Hirano
  • Ghost of Tsushima – Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, and Jordan Lemos
  • Hades – Greg Kasavin
  • The Last of Us Part II – Neil Druckmann and Halley Gross

Beste art regie

  • Final Fantasy VII Remake – Square Enix
  • Ghost of Tsushima – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment
  • Hades – Supergiant Games
  • Ori and the Will of the Wisps – Moon Studios/Xbox Game Studios
  • The Last of Us Part II – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment

Beste Score/Muziek

  • Doom Eternal – Mick Gordon
  • Final Fantasy VII Remake – Nobuo Uematsu, Masashi Hamauzu, and Mitsuto Suzuki
  • Hades – Darren Korb
  • Ori and the Will of the Wisps – Gareth Coker
  • The Last of Us Part II – Gustavo Santaolalla and Mac Quayle

Beste audiodesign

  • Doom Eternal – id Software/Bethesda Softworks
  • Half-Life: Alyx – Valve
  • Ghost of Tsushima – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment
  • Resident Evil 3 – Capcom
  • The Last of Us Part II – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment

Beste acteerprestatie

  • Ashley Johnson as Ellie – The Last of Us Part II
  • Laura Bailey as Abby – The Last of Us Part II
  • Daisuke Tsuji as Jin Sakai – Ghost of Tsushima
  • Logan Cunningham as Hades – Hades
  • Nadji Jeter as Miles Morales – Spider-Man: Miles Morales

Games voor impact

  • f Found… – Dreamfeel/Annapurna Interactive
  • Kentucky Route Zero – Cardboard Computer/Annapurna Interactive
  • Spiritfarer – Thunder Lotus Games
  • Tell Me Why – Dontnod Entertainment/Xbox Game Studios
  • Through the Darkest of Times – Paintbucket Games/HandyGames

Beste ongoing Game

  • Apex Legends – Respawn Entertainment/Electronic Arts
  • Destiny 2 – Bungie
  • Call of Duty: Warzone – Infinity Ward/Raven Software/Activision
  • Fortnite – Epic Games
  • No Man’s Sky – Hello Games

Beste indie game

  • Carrion – Phobia Game Studio/Devolver Digital
  • Fall Guys – Mediatonic/Devolver Digital
  • Hades – Supergiant Games
  • Spelunky 2 – Mossmouth
  • Spiritfarer – Thunder Lotus Games

Beste mobiele game

  • Among Us – InnerSloth
  • Call of Duty: Mobile – TiMi Studios/Activision
  • Genshin Impact – miHoYo
  • Legends of Runeterra – Riot Games
  • Pokémon Café Mix – Genius Sonority/The Pokémon Company

Beste community ondersteuning

  • Apex Legends – Respawn Entertainment/Electronic Arts
  • Destiny 2 – Bungie
  • Fall Guys – Mediatonic/Devolver Digital
  • Fortnite – Epic Games
  • No Man’s Sky – Hello Games
  • Valorant – Riot Games

Beste VR/AR game

  • Dreams – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment
  • Half-Life: Alyx – Valve
  • Iron Man VR – Camouflaj/Sony Interactive Entertainment
  • Star Wars Squadrons – Motive Studios/Electronic Arts
  • The Walking Dead: Saints & Sinners – Skydance Interactive

Innovatie in toegankelijkheid

  • Assassin’s Creed Valhalla – Ubisoft Montreal/Ubisoft
  • Grounded – Obsidian Entertainment/Xbox Game Studios
  • Hyperdot – Tribe Games/Glitch
  • The Last of Us Part II – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment
  • Watch Dogs Legion – Ubisoft Toronto/Ubisoft

Beste actie game

  • Doom Eternal – id Software/Bethesda Softworks
  • Hades – Supergiant Games
  • Half-Life: Alyx – Valve
  • Nioh 2 – Team Ninja
  • Streets of Rage 4 – Dotemu

Beste Actie/avontuur game

  • Assassin’s Creed Valhalla – Ubisoft Montreal/Ubisoft
  • Ghost of Tsushima – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment
  • Spider-Man: Miles Morales – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment
  • Ori and the Will of the Wisps – Moon Studios/Xbox Game Studios
  • Star Wars Jedi: Fallen Order – Respawn Entertainment/Electronic Arts
  • The Last of Us Part II – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment

Beste RPG

  • Final Fantasy VII Remake – Square Enix
  • Genshin Impact – miHoYo
  • Persona 5 Royal – Atlus/Sega
  • Wasteland 3 – inXile Entertainment/Deep Silver
  • Yakuza: Like a Dragon – Ryu Ga Gotoku Studio/Sega

Best vecht game

  • Granblue Fantasy Versus – Arc System Works/Cygames/Xseed Games
  • Mortal Kombat 11: Ultimate Edition – NetherRealm Studios/WB Games
  • Street Fighter V Champion Edition – Dimps/Capcom
  • One-Punch Man: A Hero Nobody Knows – Spike Chunsoft/Bandai Namco
  • Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] – French Bread/Arc System Works/Aksys

Beste familie game

  • Animal Crossing: New Horizons – Nintendo
  • Crash Bandicoot 4: It’s About Time – Toys for Bob/Activision
  • Fall Guys – Mediatonic/Devolver Digital
  • Mario Kart Live: Home Circuit – Velan Studios/Nintendo
  • Minecraft Dungeons – Mojang Studios/Xbox Game Studios
  • Paper Mario: The Origami King – Intelligent Systems/Nintendo

Beste simulatie/strategie game

  • Crusader Kings III – Paradox Interactive
  • Desperados III – Mimimi Games/THQ Nordic
  • Gears Tactics – Splash Damage/The Coalition/Xbox Game Studios
  • Microsoft Flight Simulator – Asobo Studio/Xbox Game Studios
  • XCOM: Chimera Squad – Firaxis Games/2K Games

Beste sport/racing game

  • Dirt 5 – Codemasters
  • F1 2020 – Codemasters
  • NBA 2K21 – Visual Concepts/2K
  • FIFA 21 – EA Vancouver/EA Sports
  • Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 – Vicarious Visions/Activision

Beste multiplayer game

  • Animal Crossing: New Horizons – Nintendo
  • Among Us – InnerSloth
  • Call of Duty: Warzone – Infinity Ward/Raven Software/Activision
  • Fall Guys – Mediatonic/Devolver Digital
  • Valorant – Riot Games

Beste debuut game

  • Carrion – Phobia Game Studio/Devolver Digital
  • Mortal Shell – Cold Symmetry/Playstack
  • Raji: An Ancient Epic – Nodding Heads Games/Super.com
  • Röki – Polygon Treehouse/United Label
  • Phasmophobia – Kinetic Games

Contentmaker van het Jaar

  • Alanah Pearce
  • Jay-Ann Lopez
  • Nick “NICKMERCS” Kolcheff
  • Timothy “TimTheTatman” Betar
  • Rachell “Valkyrae” Hofstetter

Meest geanticipeerde game

  • Elden Ring – FromSoftware/Bandai Namco Entertainment
  • God of War vervolg – SIE Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment
  • Halo Infinite – 343 Industries/Xbox Game Studios
  • Horizon Forbidden West – Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment
  • Resident Evil Village – Capcom
  • Breath of the Wild vervolg – Nintendo

Player’s Choice

  • Ghost of Tsushima – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment
  • Doom Eternal – id Software/Bethesda Softworks
  • Hades – Supergiant Games
  • Spider-Man: Miles Morales – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment
  • The Last of Us Part II – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment

The Game Awards 2020 winnaars – Esports

Beste Esports game

  • Call of Duty: Modern Warfare – Infinity Ward/Raven Software/Activision
  • Counter-Strike: Global Offensive – Valve
  • Fortnite – Epic Games
  • League of Legends – Riot Games
  • Valorant – Riot Games

Beste Esports athleet

  • Ian “Crimsix” Porter (Dallas Empire, Call of Duty League)
  • Heo “Showmaker” Su (Damwon Gaming, League of Legends)
  • Kim “Canyon” Geon-bu (Damwon Gaming, League of Legends)
  • Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro (Dallas Empire, Call of Duty League)
  • Matthieu “ZywOo” Herbaut (Team Vitality, Counter-Strike: Global Offensive)

Beste Esports team

  • Damwon Gaming (League of Legends)
  • Dallas Empire (Call of Duty League)
  • G2 Esports (League of Legends)
  • San Francisco Shock (Overwatch League)
  • Team Secret (Dota 2)

Beste Esports coach

  • Danny “zonic” Sorensen (Astralis, Counter-Strike: Global Offensive)
  • Dae-hee “Crusty” Park (San Francisco Shock, Overwatch League)
  • Fabian “Grabbz” Lohmann (G2 Esports, League of Legends)
  • Lee “Zefa” Jae-min (T1, League of Legends)
  • Raymond “rambo” Lussier (Dallas Empire, Call of Duty)

Beste Esports evenement

  • BLAST Premier: Spring 2020 European Finals (Counter-Strike: Global Offensive)
  • Call of Duty League Championship 2020 (Call of Duty: Modern Warfare)
  • IEM Katowice 2020 (Counter-Strike: Global Offensive)
  • 2020 League of Legends World Championship (League of Legends)
  • 2020 Overwatch League Grand Finals (Overwatch)

Beste Esports Host

  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • Alex “Machine” Richardson
  • Eefje “Sjokz” Depoortere
  • James “Dash” Patterson
  • Jorien “Sheever” van der Heijden
Ook interessant
Beste TV’s voor next-gen consoles | FEATURE
NL / EN